newsletterankieta

Które bloki przedmiotowe sprawiają ci najwięcej trudności?

ZagłosujPokaż wyniki
newsletterstatystyki
  • Do wakacji: WAKACJE!!! dni

Środa, 2014-07-30

Imieniny:

Julity, Ludmiły
Acer for Education

Japońskie ferie

Jesteś tu: » Strona główna » Japońskie ferie

Japońskie ferie

W dniach od 27 stycznia do 31 stycznia zuchy i harcerze z naszej drużyny świetnie bawili się w Łąkach. Zimowy wypad miał japońską tematykę. Młodzież uczyła się jeść pałeczkami, pisać po japońsku , układać kwiaty - IKEBANY, składać papier-ORIGAMI, słuchać głównego wodza Japończyków- druhny Agnieszki Półtorak oraz wielu różnych rzeczy, które na co dzień robią Japończycy.

Na zimowisku dni szybko mijały, bo było tam wiele fajnych zajęć , jak na przykład: wyjazd do kina oraz na basen, zajęcia pierwszej pomocy, zajęcia z psychologiem i pedagogiem oraz zajecia teatralne. Dziewczynki poznały rytuał picia herbaty, sztukę prowadzenia rozmów, chłopcy samurajski kodeks i sztuki walki wojownikw ninja. Jedzenie było smaczne i nikt nie przymierał głodem (chociaż nie zawsze były to posiłki typowo japońskie). W środę dzień przed wyjazdem zorganizowano nam kulig- sanki ciągnęły konie, potem rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski, a kto już zjadł, zjeżdżał na sankach z górki. Zmoczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły, a tam czekała na nas nowa atrakcja. Wieczorem w ostatnią noc oglądaliśmy filmy japońskie.Rano musieliśmy się spakować i wracać do domów. Pozostawiliśmy po sobie pojedyncze skarpetki, rękawiczki a nawet buty i wiadro pałeczek ale stroju ninja i japonki nikt nie zapomniał ,bo co to za ninja i japonka bez swego ubioru.

Bartosz Walenda

Strona głównaPoleć nasLista mailingowaNapisz do nas

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo